15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Theret me thikë një person në Dragash

Një person ka sulmuar me thikë një tjetër në fshatin Zgatar të Dragashit. Sipas policisë, viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në spital për kurim.

“Është arrestuar i dyshuari, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht me thikë viktimën duke i shkaktuar lëndime trupore. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit”, njofton .

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./PrizrenPress.com/

Dioqeza Rashkë-Prizren: Personat e armatosur janë larguar nga Manastiri i Banjskës

Dioqeza Rashkë-Prizren ka thënë se situata në Manastirin e Banjskës aktualisht është e qetë dhe se personat e armatosur janë larguar nga manastiri. Dioqeza potencoi...

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit

2 mijë e 65 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Policia ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe...

Lajmet e Fundit