9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Tifozët sulmojnë Policinë në Prizren

Policia e KosovesNë Prizren, gjegjësisht në rrugën “Gustav Majer”, të dielën, derisa po zhvillohej ndeshja basketbollistike në mes të BK Bashkimi nga Prizreni dhe KB Peja, ka ardhur deri tek prishja e rendit dhe qetësisë publike.

Siç raporton Policia e Kosovës, rasti ka të bëjë me prishje të rendit edhe në brendi të qytetit, me ç’rast, “tifozët kanë sulmuar njësitin policor në afërsi të Kuvendit Komunal, dhe me mjete po ashtu të forta të madhësive të ndryshme kanë dëmtuar edhe veturën zyrtare të PK-së”.

“Si pasojë e gjuajtjes nga ana e tifozëve me mjete të forta (kocka betoni), lëndime të lehta trupore ka pësuar viktima mashkull K-Shqiptar, pjesëtar i PK-së”, njofton Policia e Kosovës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

I jepet lamtumira e fundit mjeshtrit të humorit Zef Deda

Është përcjellë mesditën e sotme për në banesën e fundit mjeshtri i madh i humorit, aktori shkodran Zef Deda, i cili u nda nga...

Sot në Teatrin ‘Migjeni’ në Shkodër, do zhvillohen homazhe në nder të ‘Mjeshtrit të Madh’, aktorit Zef Deda

Teatri "Migjeni" i Shkodrës njoftoi se sot, më datë 25.11.2023 , ora 9:00 -13:00 do të zhvillohen homazhe në hollin e teatrit “Migjeni” në...

Lajmet e Fundit