21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Vllasi: Zgjedhjet do të jenë të suksesshme për serbët

Azem-VllasiAnalisti Azem Vllasi ka thënë se zgjedhjet lokale në Kosovë do të jenë të suksesshme sa i përket pjesëmarrjes së komunitetit serb.

Në një intervistë për RTK2, ai ka thënë se fushata për zgjedhjet lokale, në pothuajse të gjitha vendet ka nisur mirë dhe se entuziazmi është evident tek ata që janë kandiduar.

“Rëndësia e këtyre zgjedhjeve është fakti se ato janë implementuar në tërë territorin e Kosovës dhe se në to do të marrin pjesë edhe serbët në komunat ku janë shumicë”, ka thënë ai, citon Telegrafi.

Më Shumë

Sulmuesi kosovar që po shkëlqen në Rumani

Sulmuesi kosovar, Albin Berisha dje ka luajtur 90 minuta në ndeshjen e ekipit të tij, Petrolul ndaj Gloria Buzua. Berisha ishte padyshim lojtari më i...

Policia në Prizren me aksion kundër keqpërdorimit të fëmijëve lëmosh-kërkues

Gjatë muajve të nxehtë, korrik e gusht, policia e rajonit në Prizren ka paraparë plan të veçantë të trajtimin e lëmosh-kërkuesve e sidomos lëmosh-kërkuesve...

Lajmet e Fundit