29.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Totaj fton qytetarët e Prizrenit që t’i propozojnë projektet e tyre për buxhetin e vitit 2024

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, kërkon nga banorët e këtij qyteti që t’i japin propozimet e tyre për buxhetin e vitit të ardhshme.

“Secili ka mundësi të propozoj projekte për nevojat e komunitetit, për hartimin e buxhetit të Komunës së Prizrenit, për vitin 2024”, kështu u tha mbrëmë Totaj, në dëgjimet buxhetore me banorët e fshatrave Vlashnje, Hoçë e Qytetit, Jeshkovë, Malësi e Vërrinit, Poslisht, Billushë, Kobaj, Grazhdanik dhe Atmaxhë, në shkollën fillore në Vlashnje, ndërsa, në shkollën fillore në Zhur, me banorët e fshatrave Vërmicë, Shkozë, Dobrusht dhe Zhur.

Të gjitha kërkesat u regjistruan dhe sipas prioritetit e mundësive buxhetore do të realizohen, që do të ndikojnë në cilësinë e jetës së banorëve të këtyre fshatrave.

Ndërkaq të hënën janë ftuar banorët e fshatrave të Zhupës në orën 16:00 në shkollën fillore në Reçan; Në orën 18:30 në shkollën fillore në Velezhë banorët e fshatrave Shpenadi, Caparc, Trepeticë, Serbicë e Epërme, Novakë dhe Velezhë; ndërsa në orën 20:30 në shkollën fillore në Korishë banorët e fshatrave Malësi e Re, Lubizhdë, Skorobisht, Gërnqar dhe Korishë.


Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
info@renelualtahiri.com
Kliko videon 
RENELUAL TAHIRI

Të paktën 20 të vdekur pas përplasjes së një autobusi me një kamion në Limpopo të Afrikës së Jugut

Të paktën 20 persona besohet se kanë gjetur vdekjen kur një kamion u përplas me një autobus në Limpopo të dielën. Sipas autoriteteve, shumica e...

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit

2 mijë e 65 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Policia ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe...

Lajmet e Fundit