6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Totaj i bashkon kryetarët e komunave të trevave shqiptare në Prizren

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj, do të organizojë një takim me të gjithë kryetarët e trevave shqiptare, në kujtim të përvjetorit të 144-të të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

“Kryetarët e të gjitha komunave nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Lugina e Preshevës dhe Mali i Zi, do të ftohen për ta nderuar historinë e cila na frymëzoi për bashkim”, paralajmëron Totaj.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Mund të jetë një imazh i 3 persona dhe ambiente të brendshme

 

Totaj tha se mysafirët do t’i mirëpres bashkë me kryetarin e Suharekës.

“Me kryetarin Bali Muharremaj, nga Komuna e Suharekës, do t’i mirëpresim të gjithë, kryetarët që të na bashkohen në organizim, për ta shënuar 144 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit”.

“Lidhja Shqiptare është festë kombëtare, prandaj do bashkohemi të gjithë, në vendin ku simbolizohet historia jonë”, tha Totaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Totaj shpreh ngushëllime për vdekjen tragjike të futbollistit të Trepçës ’89

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka shprehur ngushëllimet e tij klubit Trepça 89, familjes dhe shokëve të futbollistit të ri nga Mitrovica,...

Liga Unike e Femrave/ Bashkimi pret Prishtinën

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e dytë në Ligën Unike të Femrave. Në xhiron e parë fitore shënuan skuadrat nga Shqipëria në tri...

Lajmet e Fundit