21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Totaj nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Fondacionin “Terre des hojmes Lausanne”

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Fondacionin “Terre des hojmes Lausanne” në Kosovë, për ofrimin e shërbimeve të specializuara për fëmijët në situatë rruge, shërbime emergjente për fëmijët të cilët gjenden në rrezikshmëri të lartë dhe për fëmijët viktima të abuzimit seksual.

Këto shërbime do të ofrohen në Qendrën për Fuqizim dhe Mbrojtje të Fëmijës në Nashec (ish “Pushimorja”).

 

 

 

Digjet një shtëpi në Malishevë, vdes 76-vjeçari

Në orët e hershme të mëngjesit është djegur një shtëpi në fshatin Panorc të Malishevës, ku si pasojë e zjarrit ka vdekur një 76-vjeçar,...

17 vjet nga vdekja e Muharrem Qenës, artistit shumëdimensional që ia kushtoi jetën artit

Shkrimtar, këngëtar, aktor dhe regjisor shqiptar, Muharrem Qena, lindi në 25 Qershor të vitit 1934 në Mitrovicë. Muharrem Qena është njëri prej themeluesve të skenës teatrore dhe të këngës argëtuese shqiptare. Ai punoi si...

Lajmet e Fundit