-4.2 C
Prizren
E hënë, 24 Janar, 2022

Totaj përmbyllë fushatën: Prizreni ka vendosur, ndryshimi po vjen

Kandidati për Kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj ka përmbyllur sonte fushatën e tij zgjedhore në një tubim madhështor.

Para qindra qytetarëve që ishin mbledhur sonte në mbështetje të tij dhe në prezencën e Kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi e shumë bashkëpunëtorëve, Totaj tha ndryshimi për Prizrenin po vjen dhe nuk ka asgjë që e ndalë.

“Gjithë kjo energji, gjithë ky potencial na dërgon vetëm në një drejtim. Në fitore sepse ndryshimi po vjen për Prizrenin.”, ka thënë Shaqir Totaj.

“Bashkë do t’ia kthejmë Prizrenit buzëqeshjen, shkëlqimin e zhvillimin. Të dielën ne do t’i themi po të ardhmes. E nesër bashkë do të qeverisim, për të gjithë qytetarët, pa dallim.”, ka thënë ai.

Kryetari Totaj ka thënë se vota të dielën nuk është votë për një person as për një parti, por për një qytet më të zhvilluar, më të mirë, me mundësi më të shumta për të gjithë.

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka thënë se ditët e qeverisjes depresive në Prizren po marrin fund sepse Shaqa po vjen.

“Shaqa po vjen që të bëhet Kryetar i shpresës dhe i rilindjes së Prizrenit të gjallëruar ashtu siç e meritojnë qytetarët e këtij qyteti historik. Fitorja e jonë në Prizren është fitore e qytetarëve. Është fitore e progresit mbi stagnimin. Kjo do të ndodhë me 14 nëntor. Prizrenasit nuk do ta tolerojnë edhe më tutje qeverisjen e papërgjegjshme.”, ka thënë Krasniqi.

Më tej, ai ka thënë se Shaqir Totaj do të jetë Kryetar i të gjithë qytetarëve të Prizrenit pa dallim.

“Shaqir Totaj është i qytetarëve, do të qeverisë me ta dhe në dobi të tyre.”, ka thënë Kryetari Krasniqi.

Prizren – Kandidati për Kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj ka përmbyllur sonte fushatën e tij zgjedhore në një tubim madhështor.

Para qindra qytetarëve që ishin mbledhur sonte në mbështetje të tij dhe në prezencën e Kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi e shumë bashkëpunëtorëve, Kryetari Totaj tha ndryshimi për Prizrenin po vjen dhe nuk ka asgjë që e ndalë.

“Gjithë kjo energji, gjithë ky potencial na dërgon vetëm në një drejtim. Në fitore sepse ndryshimi po vjen për Prizrenin.”, ka thënë Shaqir Totaj.

“Bashkë do t’ia kthejmë Prizrenit buzëqeshjen, shkëlqimin e zhvillimin. Të dielën ne do t’i themi po të ardhmes. E nesër bashkë do të qeverisim, për të gjithë qytetarët, pa dallim.”, ka thënë ai.

Kryetari Totaj ka thënë se vota të dielën nuk është votë për një person as për një parti, por për një qytet më të zhvilluar, më të mirë, me mundësi më të shumta për të gjithë.

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka thënë se ditët e qeverisjes depresive në Prizren po marrin fund sepse Shaqa po vjen.

“Shaqa po vjen që të bëhet Kryetar i shpresës dhe i rilindjes së Prizrenit të gjallëruar ashtu siç e meritojnë qytetarët e këtij qyteti historik. Fitorja e jonë në Prizren është fitore e qytetarëve. Është fitore e progresit mbi stagnimin. Kjo do të ndodhë me 14 nëntor. Prizrenasit nuk do ta tolerojnë edhe më tutje qeverisjen e papërgjegjshme.”, ka thënë Krasniqi.

Më tej, ai ka thënë se Shaqir Totaj do të jetë Kryetar i të gjithë qytetarëve të Prizrenit pa dallim.

“Shaqir Totaj është i qytetarëve, do të qeverisë me ta dhe në dobi të tyre.”, ka thënë Kryetari Krasniqi.

Më Shumë

Shefi i Zyrës së Prokurimit në Prizren lirohet nga akuza për korrupsion

 Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim lirues për Isa Osmankaj, shef i Zyrës për Prokurim në Komunën e Prizrenit, i cili po akuzohej...

Policia mbush arkën e shtetit me mbi 21 mijë euro, vetëm dje dënoi 618 qytetarë që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja në luftimin dhe parandalimin e përhapjes së coronavirusit, masa këto të cilat kanë hyrë dje në...

Vdes Kristë Dulaj

Ka ndërruar jetë punëtori i QKMF-së në Prizren, Kristë Dulaj Njoftimi për vdekjen e tij është bërë nga drejtori i QKMF-së, Xhevat Elezkurtaj. “Një humbje e...

Përfundon gjykimi ndaj shefit të Zyrës së Prokurimit në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën janë dorëzuar me shkrim fjalët përfundimtare të palëve në gjykimin ndaj Isa Osmankaj i cili po akuzohet...

Një muaj paraburgim për personin që ushtroi dhunë ndaj gruas në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh ndaj të pandehurit K.P., i cili dyshohet se ka kryer...

Kuksianët bllokojnë rrugën në Morinë, kërkojnë të mos zbatohet vendimi me tre doza të vaksinës për të hyrë në Kosovë

Një numër qytetarësh kanë tentuar që të bllokojnë rrugën në Morinë. Situata është tensionuar për shkak të rregullave të rrepta kundër COVID-19 që Kosova ka...

Afro 1500 tiketa trafiku brenda 24 orëve në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 1468 tiketa trafiku, ka njoftuar Policia e Kosovës. Sipas raportit të Policisë gjatë kësaj periudhe janë...

Dy burra bartën kufomën e një burri në një zyrë postare në Irlandë për të marrë pensionin e tij

Policia në Irlandë, Gardai, ka nisur një hetim pasi dy burra bartën një trup të pajetë në një zyrë postare irlandeze në një përpjekje...

Ndryshon moti në Kosovë, fillon prapë bora dhe shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët në vendin tonë, raporton...

Dhunë në Suharekë, babai tenton të sulmojë fizikisht vajzën e tij

Një rast I dhunës ka ndodhur në Suharekë. Babai ka tentuar të sulmojë vajzën me shufër. Suharekë 21.01.2022 – 23:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar...

Kryetari i Malishevës priti në takim pune ministrin Damka

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, ka pritur sot në takim pune, Ministrin e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka, me të cilin...

”Le Monde” analizon veprën e Ismail Kadaresë

Kadare vjen i përkthyer në gjuhën frënge, nga violinisti i njohur, Tedi Papavrami.  Me botimin në frëngjisht të kësaj vepre të shkrimtarit shqiptar me famë...

Artan Abrashi: Shumë shpejt do të rikthehet Kosova B

Deputeti i VV-së, Artan Abrashi tha Kosova B shumë shpejt do të rikthehet në funksionim. Abrashi në ‘dPt te Fidani’ në T7 tha se nuk...

1840 tiketa trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë, Policia ka shqiptuar 1840 tiketa trafiku. Sipas raportit janë shkaktuar 32 aksidente trafiku me dëme materiale e...

Messi do të mbetet te PSG-ja

Lionel Messi do të qëndrojë te Paris Saint-Germaini. Mediat spanjolle kanë raportuar se ylli argjentinas mund të largohet nga Parisi pasi nuk është i...

Të gjitha rrugët në Malishevë janë të kalueshme

Të gjitha rrugët në Komunën e Malishevë janë të kalueshme përfshi edhe rrugët në vendbanimet malore. Të gjitha rrugët kryesore që lidhin fshatrat e Komunës...

Lajmet e Fundit