19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Totaj pret në takim kryetarin e PRBK-së, Albert Kinolli

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot kryetarin e Partisë Rome të Bashkuar të Kosovës, Albert Kinolli, nënkryetarin e kësaj partie Rasim Krasniq dhe anëtaren e Komitetit për Komunitete, Lejla Veshalli.

Mirëqenia infrastrukturore dhe ajo sociale ishin tema të diskutimit, pasi, komuniteti rom ka fuqi punëtore të kualifikuar gjë që përmirësimet në arsim po rezultojnë me mundësi më të mira për punësim.

Totaj u shpreh se ky komunitet ka trashëgimi unike dhe si Qeverisje Lokale ndër prioritete është mbrojtja e të drejtave të komuniteteve si dhe e të gjithë qytetarëve të Komunës së Prizrenit, pa dallim./ PrizrenPress.com

May be an image of 5 people, people sitting and indoor

Më Shumë

Moti sot: I vranët dhe me diell, temperaturat deri në 26 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot kryesisht i vranët, me mundësi të reshjeve lokale të shiut. Gjatë pjesës së dytë të ditës, pritet të...

Përurohet Shtegu i Lirisë “Pashtriku”

Në kuadër të aktiviteteve shtetërore në shënim të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në përurimin...

Lajmet e Fundit