16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Totaj thotë se Haskuka po shfaqet i trembur

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj thotë se kryetari i Komunës, Mytaher Haskuka, për shkak të zgjedhjeve, po shfaqet i trembur .

Sipas tij, Haskuka e ka marrë në qafë Prizrenin.

“I trembur nga ofrimi i zgjedhjeve dhe nga kritikat pe?r dështim, kryetari Haskuka paska kritikuar kuvendarët e opozitës dhe si zakonisht ka provuar t’i fajësojë të tjerët”, shkruan Totaj në Facebook.

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka shpërthyer me akuza në drejtim të PDK-së, LDK-së dhe AAK-së.

“Si kanë fytyrë këta të PDK-së, LDK-së dhe AAK-së të flasin për Prizrenin”, ka thënë Haskuka, shkrun “PrizrenPress”

Ndërkaq, Totaj thotë se Haskuka nuk e ka pasur as mbështetjen e partisë së tij, Vetëvendosje.

“Dështaku Mytë, që tashmë publikisht nuk e ka as përkrahjen e partisë së tij, Vetëvendosje, paska menduar ta ketë përkrahjen e opozitës, të cilën nuk e ka vlerësuar”.

“Për katër vjet, sa e mori në qafë Prizrenin me dështimet e vazhdueshme, ky nuk e ka mësuar as rolin e opozitës”.

“Pa e ditur rëndësinë e saj, e të numrave në Kuvendin Komunal, Myta u tregua mosmirënjohës kur e prishi koalicionin me partnerët e tij, LDK-në e NISMEN, që e ndihmuan ta realizojë të pabesueshmen, për t’u ulur në karrigen e kryetarit”, shkruan ai.

Totaj shprehet se Haskuka, postin e kryetarit të Komunës nuk e ka pasur hallall.

“Postit haram i erdhi fundi”.

Totaj fton qytetarët që në tetor me votë t’i japin fund qeverisjes së Haskukës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 30.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. Nga NS...

Biden: Do të përgjigjemi shpejt nëse rusët aneksojnë territoret ukrainase

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët dhe partnerët perëndimor për të ashpërsuar sanksionet kundër Rusisë nëse ajo anekson territore në Ukrainë. Kështu ka...

E diela me diell

Lajmet e Fundit