2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Tragjedi në Katar: Vdes papritur një nga personat kyç të “Kupës së Botës”

Roger Pearce, drejtor teknik i ITV Sport, vdiq në Katar teksa po punonte për Kupën e Botës të këtij viti.

Pearce vdiq në moshën 65-vjeçare vetëm 24 orë pas fillimit të Kupës së Botës. Ai punoi për ITV për 43 vjet dhe mbuloi një numër të madh ngjarjesh të mëdha botërore, ndër të cilat dallohen tetë pamje planetare.

Lajmi tragjik u raportua nga Mark Pugach i ITV.

“Ne kemi një lajm shumë të hidhur për ju nga Katari. Drejtori ynë teknik Roger Pearce, i cili ishte këtu për Kupën e tij të tetë Botërore, fatkeqësisht ka ndërruar jetë. Roger ishte një figurë shumë e respektuar në industrinë e televizionit sportiv.

Për ITV-në ai ishte i rëndësishëm në planifikimin logjistik dhe ofrimin e Kupës së Botës në Rugby, si dhe Kupës së Botës FIFA, si dhe Euros. Ai gjithmonë kishte një buzëqeshje në fytyrën e tij dhe ai la një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Ai ishte jashtëzakonisht i përkushtuar, profesionist, simpatik dhe tepër popullor”, tha Pugach.

Pearce ishte njeriu që organizoi transmetimin e ndeshjeve nga Katari në pjesën tjetër të botës.

Më Shumë

Kim Kardashian thuhet se ndjehet e ‘neveritur’ nga Kanye Westi pas pretendimeve se reperi u tregoi stafit të Adidas foto intime të saj

Kim Kardashian thuhet se ndjehet e ‘neveritur’ nga pretendimet se ish-bashkëshorti i saj Kanye West u tregoi foto private të saj ish-punonjësve të tij,...

Unai Emery kërkon Vedat Muriqin te Aston Villa

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi mund të transferohet në Premier Legue. Ylli dardan po bën një sezon të madh me Mallorca-n në...

Lajmet e Fundit