2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Tre deputetë të “Vetëvendosjes” kanë aktakuzë

rexhep selimi ne parlamentAktakuzë ka edhe ndaj tre deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Ata janë nga Lëvizja “Vetëvendosje”. Deputetët Rexhep Selimi, Florin Krasniqi dhe Visar Ymeri, akuzohen për veprën penale lëndim i lehtë trupor.

Këta tre dhe një aktivist i kësaj lëvizjeje, akuzohen se më 28 qershor të vitit 2012, kanë sulmuar kolegun e tyre nga PDK-ja, Bekim Haxhiun, i njohur më shumë si “Kamishi”, duke e lënduar lehttë, shkruan Tribuna.

Ngjarja ka ndodhur në oborrin e Kuvendit të Kosovës, kur deputetët e “Vetëvendosjes” dhe PDK-së janë përleshur ndërmjet vete. Pas ngjarjes, Prokuroria ka nisur hetimet dhe me t’i marrë palët në pyetje edhe ka ngritur aktakuzë.

Më Shumë

Një tjetër yll i ri brazilian afër transferimit në Evropë

Flamengo ka rënë dakord me Wolverhampton për transferimin e mesfushorit brazilian Joao Gomes në skuadrën e Premier League, sipas Globo. Wolves do të paguajë një...

Prizren, 6 aktakuza kundër 11 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza kundër shtatëdhjetedy (72) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Lajmet e Fundit