16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

“Treshi Përsheshi” humb edhe Cimën, Radogoshi: Lamtumirë mbreti i humorit

I vetmi që ka mbetur nga grupi i humoristëve i njohur si “Treshi Përsheshi”, Sevdai Radogoshi, ka ndarë kujtimet për Rasim Thaçin – Cimën, i cili vdiq sot.

Radogoshi e ka quajtur të pabesueshëm lajmin, teksa është shprehur se nuk gjen fjalët për ta shprehur dhimbjen për humbjen e mikut të tij.

“Jeta yte ishte e mbushur vetëm me dashni dhe vepra të mira”, ka shkruar ai në Facebook.

Me paraqitjen e një fotoje të të dy aktorëve, Radogoshi ka shkruar “Lamtumirë mbreti i humorit”.

Më 2015 pati vdekur edhe Ibrahim Krajkova – Leci, njëri prej tre anëtarëve të “Treshi Përsheshit”.

Më Shumë

25 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit, Përparim Thaçi

25 vjet më parë ra në altarin e lirisë dëshmori i parë i Prizrenit futbollisti, Përparim Thaçi Në luftën për liri, dëshmori i parë i...

Vetaksident në Rahovec, lëndohet ngasësi i automjetit

Një vetaksident ka ndodhur në rrugën “Shkodrani” në Rahovec, ku është lënduar ngasësi i automjetit. Këtë për Klankosova.tv e konfimuar edhe zëdhënësi i policisë për...

Lajmet e Fundit