7.8 C
Prizren
E diel, 17 Tetor, 2021

Tyson Fury e shpërblen veten me një shtëpi luksoze në vlerë dy milionë euro, pas fitores ndaj Wilderit

Sipas raportimeve, Tyson Fury është kthyer në pronën e tij të re prej 1.7 milionë funtesh (dy milionë euro) me pamje nga Morecambe Bay i Lancashire.

Kampioni i boksit, 33 vjeç, zbarkoi në Mbretërinë e Bashkuar të martën në mëngjes së bashku me gruan e tij Paris pas fitores epike ndaj Deontay Wilder në Las Vegas të dielën, shkruan DailyMail.

Dhe familja u drejtuan për në shtëpinë e tyre të re familjare në Morecambe Bay, me kampionin e boksit në pesha të rënda që kishte blerë pronën për dy milionë euro në dhjetor sipas dokumenteve të regjistrit të pronave të siguruar nga The Mirror.

Gazeta shton se Tyson, gruaja e tij 31-vjeçare Paris dhe gjashtë fëmijët e tyre kishin jetuar më parë në një shtëpi prej 550,000 funtesh (640,000 euro) me pamje nga gjiri i bukur Morecambe, para se të blinin një shtëpi të dytë aty pranë.

Tyson dhe Parisi ndajnë kanë tri vajza: Venezuela, 12 vjeçe, Valencia, tri vjeçe dhe Athena, dhe tre djem: Prince John James, nëntë vjeç, Prince Tyson II, katër vjeç dhe Prince Adonis, dy.

Familja thuhet se është “rrënjosur thellë” në komunitetin e afërt dhe një pjesë e vogël e fqinjëve të Fury-t e lavdëruan atletin dhe familjen e tij kur flisnin për gazetën.

Pauline Wade, 75 vjeçe, tha për gazetën britanike se Tyson e ndihmoi atë kur ajo ra në një greminë të vogël jashtë shtëpisë së saj në fillim të vitit.

Ajo shpjegoi: “Ai erdhi drejtpërdrejt dhe më pyeti’ ‘a je mirë’ dhe më ndihmoi të ngrihem. Ai është një njeri i bukur. Ai gjithmonë thotë ‘Unë jam duke shkuar në dyqane a doni ndonjë gjë’?”.

Christine Thornton, 72 vjeçe, shtoi: “Ajo që ai ka arritur është përrallore dhe i gjithë qyteti është krenar për të, ashtu siç duhet të jetë. Ju e shihni atë duke ecur përreth, duke bërë pazar, dhe ai gjithmonë ndalon dhe bisedon me njerëzit”.

Kryetari i Bashkisë së Lancaster, Mike Greenall tha të martën: “Në emër të të gjithë rrethit do të doja të dërgoja urimet e mia të përzemërta për Tysonin për këtë arritje madhështore”.

Ai shtoi se banorët ishin krenarë që kishin një “kampion në mesin e tyre”.

Paris zbuloi gjatë një paraqitjeje në Loose Women vitin e kaluar se familja ishte në procesin e zhvendosjes së shtëpisë.

Duke folur për Morecambe në një dokumentar të ITV-së vitin e kaluar, Tyson tha: “Njerëzit më thonë’ ‘pse nuk jeton në Kaliforni apo Amerikë?’ – pse do të jetoja unë?”.

“Pse do ta braktisja vendin tim për pak para dhe famë?”, tha ai.

“Më pëlqen. Unë kurrë nuk do të largohesha nga Morecambe. Është bukuri e vërtetë. Nëse moti do të ishte më i mirë, çdo shtëpi këtu do të ishte në vlerë një milion dollarëshe”, tha kampioni i boksit.

Më Shumë

Prizren/Propozohen dhjetë dëshmitarë të rinj në gjykimin e ish-pjesëtarit të UÇK-së, i akuzuar për krime lufte

Në gjykimin ndaj të akuzuarit Remzi Shala, i cili në Gjykatën Prizrenit po gjykohet për krime lufte ndaj popullatës civile sot janë shqyrtuar propozimet...

Çka ndodh sot në Prizren

Ngjarjet e planifikuara për ditën e sotme, 11 tetor 2021 Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të vizitojë Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare...

Vdes në shtëpinë e tij një person në Prizren

Një person ka vdekur në shtëpinë e tij në Prizren, ka bërë të ditur Policia. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa ekipi...

Christopher Hill, ambasador i ri i SHBA-së në Serbi

Duke mbërritur në postin e ambasadorit në Beograd, diplomati amerikan Christopher Hill në fakt po kthehet në rajonin ku ka mbajtur poste të ndryshme...

Vlora Çitaku në Prizren, kërkon mbështetjen e qytetarëve për Shaqir Totajn

Ish-ambasadorja Vlora Çitaku, deputetja e PDK-së Blerta Deliu – Kodra, Luljeta Veselaj – Guta, anëtare të kryesisë qëndrore të PDK-së të shoqëruara nga bashkëshortja...

Arrestohet Mentor Bellaqa nga Prizreni, dyshohet për terrorizëm në Kosovë

Pesë persona janë arrestuar sot në Kosovë pasi të njëjtit dyshohet se po përgatisnin vepra terroriste. Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se...

Shi e borë sërish, moti për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot dhe nesër në vend. Sipas IHMK’së, edhe gjatë këtyre dy ditëve...

Haskuka: Komuna e Prizrenit është vetmja që i ka liruar bizneset nga pagesa

Kandidati i vetëvendosjes për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me deputetët Artan Abrashi dhe Arber Rexhaj dhe kandidatët për asamblistë vizituan afaristët...

90 vjet nga lindja e shkrimtarit të njohur shqiptar, Dritëro Agolli

Dritëro Agolli lindi më 13 tetor 1931, ishte poet, prozator, publicist dhe politikan shqiptar. Kritik ndaj frymës tradicionaliste dhe patriotizmit retorik, Dritëro Agolli solli në...

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në ‘Air Albania’

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi....

Migjeni në madhështinë e fjalës

Tetori i Dritëroit, është edhe tetori i Migjenit – është shprehur Moikom Zeqo – sepse poetët janë peshorja e botës dhe universit. Kjo datë që...

Përmbytjet në Kinë: Gati 2 milionë të zhvendosur në provincën Shanxi

Më shumë se 1.76 milion njerëz janë prekur nga përmbytjet e mëdha në provincën Shanxi të Kinës, sipas mediave lokale. Shiu i rrëmbyeshëm javën e...

Policia e Kosovës shqipton mbi 400 gjoba për mosrespektim të masave

Policia e Kosovës po vazhdon që të shqiptojë gjoba për qytetarët të cilët nuk po i respektojnë masat antiCOVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit ka...

Nis heshtja zgjedhore

Me fillim nga ora 07:00 e mëngjesit të ditës së sotme në Kosovë ka nisur heshtja zgjedhore për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Këto janë...

Arrestohet një i dyshuar në Prizren, kishte goditur një person me dorezë të armës me gaz

Policia në Prizren ka bërë të ditur se më 20 gusht 2021, në rrugën “Ekrem Rexha” në Prizren, kishte ndodhur një rast lëndim i...

KQZ pranon mbi 5 600 pako me fletëvotime nga jashtë

Zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë kanë thënë të shtunën se janë bërë të gjitha përgatitjet për ditën e zgjedhjeve lokale,...

Lajmet e Fundit