-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

U kapën me lëndë narkotike, arrestohen dy persona në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona të dyshuar për “Posedim të substancave narkotike”, në Prizren, raporton PrizrenPress

Siç njofton Policia, të dyshuarve u janë gjetur 1.95 gram lëndë narkotike, të dyshuara si marihuanë.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Njoftimi i plotë i PK-së:

POSEDIM I SUBSTANCAVE NARKOTIKE

· Rr. Adem Jashari, Prizren, 31.08.2021 – 13:10. Është ndaluar një i dyshuar mashkull kosovar dhe gjatë kontrollit në veturën e tij është gjetur dhe konfiskuar një sasi me substancë narkotike e llojit marihuanë me peshë 1.37 gram. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

· Rr. Ibrahim Rugova, Prizren, 31.08.2021 -22:30. Njësiti policor duke patrulluar kanë ndaluar të dyshuarin mashkull kosovar për arsye se gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar një sasi e dyshuar e substancës narkotike, më peshë 0,54 gram e llojit marihuanë. Me konsultim me prokurorin, i dyshuari është liruar rasti në procedurë të rregullt. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rita Ora falënderon Postën e Kosovës për nderimin me pullë postare

Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare të Filatelisë së Postës së Kosovës. Pulla me imazhin e saj u lëshua në qarkullim...

Çeku: Kërcënimet ndaj meje, të nxitura nga mediat që kontrollohen nga Vuçiq

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, Hajrulla Çeku thotë se kërcënimet me jetë ndaj tij nga serbët, janë nxitur kryesisht nga mediat...

Lajmet e Fundit