15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

“Unë t’vras”/ Burri në Mamushë kërcënon me vdekje fqinjin e tij për shkak të parkingut të lokaleve

Mosmarrëveshjet mes qytetarëve të Kosovës lindin për arsye të ndryshme. Ato shpesh herë eskalojnë në ofendime, të shara e kërcënime në drejtim të njëri-tjetrit, madje duke shpërthyer edhe përleshjet fizike. Një problem i kamotshëm mbeten edhe parkingjet të cilat bëhen mollë sherri për njerëzit, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur dje rreth orës 13:00 në Mamushë, ku një burrë dyshohet se ka kërcënuar me vdekje fqinjin e lokalit ngjitur me lokalin e tij.

Sinjali mëson se rastin e ka denoncuar në Polici një 53-vjeçar, i cili ka deklaruar se i dyshuari e ka kërcënuar duke i thënë se e vret. E gjithë kjo ngatërresë mes tyre dyshohet se ka ndodhur pas një fjalosjeje për parkingun e lokaleve.

Përballë kësaj situate, ai ka kërkuar ndihmën e Policisë së Kosovës, të cilët në koordinim me Prokurorinë Themelore kanë bërë kërkesë për bastisje në shtëpinë  e të dyshuarit, pasi që sipas viktimës ai posedon armë zjarri ilegale. Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Kanosje’.

Më Shumë

Vizat mund të hiqen në këtë datë, thotë ish-ministrja e Integrimeve

Mimoza Ahmetaj, ish-ministre e Integrimeve Evropiane të Kosovës, ka thënë që më 13 tetor mund të hiqen vizat për qytetarët e Kosovës. Ahmetaj ka thënë...

Komuna e Prizrenit dhe “Caritas”-i vazhdojnë bashkëpunimin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të premten në takim Miriam Pikaar nga Caritas Europa dhe përfaqësuesit e Caritas Kosova, Alfred...

Lajmet e Fundit