13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Ky është çmimi i derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar për çmimin tavan në kuadër të derivateve.

Çmimi maksimal i lejuar i produktit dizel është 1.57 euro.

Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit benzinë është 1.35 euro.

Kurse në çmimin e produktit gas nuk ka pasur ndryshim vazhdon të jetë 0.75 cent.

Këto çmime janë të përcaktuara nga ora 10:00 sot deri nesër në të njëjtën kohë.

Më Shumë

Lajmet e Fundit