0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

UNMIK-u ndihmon Zyrën për Komunitete në Hoçë të Madhe

RiccardoCeva-hoce e madheShefi i zyrës së UNMIK-ut në Pejë, Riccardo Ceva, i ka dorëzuar shefit të Zyrës për Komunitete dhe Kthim, Sllavisha Kollashinac, pajisjet kompjuterike për nevojat e zyrës në Hoçë të Madhe.

Ndihma përmban dy laptop, dy kompjuterë tavoline, fotokopjues dhe disa pajisje të tjera të nevojshme për funksionimin normal të zyrës.

Kollashinac falënderoi Cevan për këtë ndihmë e dhënë. ”Këto pajisje do të krijojnë lehtësi në kryerjen e obligimeve dhe detyrave të punës, në shërbim të komunitetit“, tha Kollashinac.

Përfaqësuesi i UNMIK-ut Riccardo Ceva tha ndërkaq se kjo është një ndihmë modeste.”

“Kjo ndihmë nuk do të jetë e fundit, pasi që kërkesat e Zyrës për Komunitete janë më të mëdha”, tha ai. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shkak i një konflikti në rrjetet sociale, dy të mitur nga Malisheva rrahin një të mitur tjetër

Janë arrestuar dy të mitur në Malishevë pasi që kanë sulmuar fizikisht një të mitur tjetër. “Janë arrestuar dy të dyshuar të mitur meshkuj kosovar...

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Lajmet e Fundit