21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Në Suharekë ka nis fushata e korrje-shirjeve

Suhareke-korrje shirjetFushata e korrje-shirjeve është duke shkuar sipas parashikimeve në Suharekë. Rreth 80 autokombajna janë angazhuar për të korrur rreth 3000 hektarë grurë.

Kryetari i Shtabit Komunal, Shaqir Kryeziu, ka bërë të ditur se për mbarëvajtje të kësaj fushate janë bërë të gjitha përgatitjet e duhura.

“Nëpër fshatra të kësaj komune janë zgjedhur edhe shtabet ndihmëse, të cilat do të shërbejnë për të ndihmuar punën e autokombajnerëve dhe të personelit tjetër ndihmës gjatë punës nëpër terren”, tha Kryeziu. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Policia shqiptoi për 24 orë, 1702 gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 1702 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar disa aksidente...

Latifi pret në takim përfaqësuesit e KQZ-së, diskutojnë për zgjedhjet qendrore e komunale

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim përfaqësuesit e Komisionit Qendror Zgjedhor, Burim Ahmetaj, Ibrahim Selmanaj dhe Arjanit Elshani. Ai ka...

Lajmet e Fundit