16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Urimi i Nismës në Prizren për Kurban Bajram: Lutemi tek Zoti që t’i shpërblejë ata që sakrifikuan

Nisma në Prizren ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

“Le të shërbejë kjo festë si mesazh i paqes, lirisë dhe përpjekjes së përbashkët në realizimin e synimeve tona”, uron Nisma në Prizren.

Urimi i plotë

Urime Festa e Kurban Bajramit!

NISMA Socialdemokrate – DEGA në Prizren uron të gjithë besimtarët islam me rastin e Festës së Kurban Bajramit me dëshirë që kjo ditë e shënuar të jetë ditë e përforcimit tonë ndaj besimit, sakrificës dhe tolerancës, forcimit të zemrave tona drejtë shkallëve më të larta të devotshmërisë.

Kurban Bajrami është ditë ku duhet të dëshmohet sakrifica dhe solidariteti ndaj nevojtarëve dhe ndaj njëri tjetrit, prandaj lusim Zotin që për këtë të shpërblejë të gjithë ata që sakrifikuan, për mundin e dhënë.

Le të shërbejë kjo festë si mesazh i paqes, lirisë dhe përpjekjes së përbashkët në realizimin e synimeve tona.

Urojmë edhe njëherë gjithë besimtarët Islam për festën e Kurban Bajramit, me shpresë që në familjet tona të mbizotërojë paqja, harmonia dhe solidariteti!
Zyra për Infromim,

Më Shumë

Ylli në grup të vështirë në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli, pasi nuk arriti të kualifikohet në grupet e Ligës së Kampionëve, duke u mundur nga Benfica,...

Biden: Do të përgjigjemi shpejt nëse rusët aneksojnë territoret ukrainase

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët dhe partnerët perëndimor për të ashpërsuar sanksionet kundër Rusisë nëse ajo anekson territore në Ukrainë. Kështu ka...

Lajmet e Fundit