29.8 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Gjykatës në Prizren ngushëllon familjen Beshi

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Gjykatës Themelore në Prizren Artan Sejrani ka ngushëlluar familjen e gjyqtarit Bashkim Beshit, i cili vdiq sot në mëngjes.

“Jemi thellësisht të tronditur me lajmin për ndarjen nga jeta të familjarit tuaj dhe kolegut tonë, gjyqtarit të respektuar të Gjykatës Themelore në Prizren Bashkim Beshi”, thuhet në ngushëllimin e Serjanit.

“Më lejoni që në emrin tim si U.D Kryetar i gjykatës dhe në emër të gjithë stafit të Gjykatës Themelore në Prizren të ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta, për ju si familje, për të gjithë kolegët dhe bashkëpunëtorët e gjyqtarit Bashkim Beshi”.

“Gjyqtari Bashkim Beshi ishte shembulli më i mirë, i cili ka dëshmuar se si duhet shërbyer institucionit dhe vendit me përkushtim, dinjitet dhe profesionalizëm të lartë”.

“I përjetshëm qoftë kujtimi për gjyqtarin Bashkim Beshi”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Milani kërkon një tjetër sulmues, në ofensivë për Alexander Sorloth

Milani ka dështuar të fitoj shërbimet e sulmuesit brazilian Kaio Jorge, pasi atë e ka fituar Juventusi. Rossonerët kanë rikthyer sytë tek një tjetër objektiv...

Totaj:Prizreni po shkatërrohet në emër të ndryshimit

Kryetari i PDK-së në Prizren,Shaqir Totaj, ka reaguar në lidhje me keqmenaxhimin financiar dhe dështimin për shfrytëzimin efikas të buxhetit komunal". "Qytetit të Prizrenit dhe...

Sulmohet seksualisht një femër në Suharekë

“sulm seksual” që ka ndodhur dje rreth orës 15:30 në Suharekë. “Viktima femër kosovare ka raportuar se është ngacmuar seksualisht nga një i dyshuar i...

Djegiet në Suharekë, kryetari bëhet “zjarrfikës” (VIDEO)

Gjashtë fshatra të Suharekës janë përfshirë nga flaka, gjatë të hënës. Gjendja në Zonën Industriale në Shirokë, pastaj në fshatrat Gjinovc, Studenqan, Reqan, Krushicë, Bukosh...

Vatrat e zjarreve rikthehen në Suharekë

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, ka njoftuar sot se janë rikthyer vatrat e zjarreve në këtë komunë për shkak të temperaturave të larta. Në Shirokë...

Vazhdon rritja e rasteve, 92 të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 92 raste të reja me COVID-19 në...

Gjuajti me armë zjarri në aheng familjar, policia i shkon në shtëpi burrit nga Suhareka

Dje policia në Suharekë kishte pranuar një informacion se në fshatin Duhel te Suharekës dëgjohen të shtëna nga arma e zjarrit. Veprimet policore ishin të...

Shoferi i autobusit raportohet që tha se diçka e mistershme e pengoi në çastin e aksidentit tragjik

Diçka e ka penguar duket shoferin e aksidentit tragjik që të dalë nga rruga. Dhe thjesht të thuash ‘diçka’ në këtë rast e bën...

Rrahje masive në një lokal, arrestohen gjashtë persona në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar gjashtë persona në Prizren për lëndim të rëndë trupor. Persona e arrestuar M. XH 1994, E. A. 1995, D. K...

Kurti nga Suhareka bën thirrje për kujdes që zjarret të mos rishfaqen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar Komunën e Suharekës për t’u njoftuar nga afër me situatën pas zjarreve që kanë shpërthyer në këtë...

Humb jetën një pushues nga Prizreni në plazhin e Shëngjinit

Një 68-vjeçar nga Prizreni kishte udhëtuar për pushime në plazhin e Shëngjinit, por ndërroi jetë në spital. Forcat blu bëjnë me dije se dyshohet se...

Cristiano Ronaldo te rivali i Manchester United, çështja bëhet serioze

Juventus është në bisedime me Manchester Cityn për transferimin e mundshëm të yllit portugez Cristiano Ronaldo. E ardhmja e sulmuesit mbetet në dyshime duke ndjekur...

Kosovarët ia mësyjnë Shqipërisë, mbi 30 mijë qytetarë hynë të dielën në Morinë

Rritja e temperaturave dhe fillimi i gushtit ka sjellë një rritje të numrit të kosovarëve që duan të kalojnë pushimet në Shqipëri. Edhe mëngjesin e...

100 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, asnjë vdekje

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 100 raste pozitive me COVID-19, nga testimi...

Gjendet i vrarë me armë zjarri një 13 vjeçar në Shqipëri

Një ngjarje  e rëndë ka ndodhur në Kurbin, ku një 13 vjeçar është gjetur i vrarë. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ngjarja ka...

Situata me zjarret, Kurti viziton Suharekën

Ka disa ditë që në disa lokacione të Suharekës ka shpërthyer zjarri. Pasi që kjo komunë është më e goditura nga zjarret, sot me mëngjes...

Lajmet e Fundit