25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Vazhdon mbështetja e donatorëve dhe humanistëve për Malishevën

Komuna e Malishevës, sot ka hyrë në ditën e 49 të karantinës, gjë e cila ka ndikuar në jetesën e banorëve në aspektin socio-ekonomik.

Mirëpo, falë donatorëve të ndryshëm, si në çështjet sociale, ashtu edhe në fushën e shëndetësisë, kjo situatë është zbutur dhe të gjithë ata që kanë pasur nevojë për furnizime, janë mbështetur.

Për të gjitha këto ndihma, kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, në emër të Shtabit Komunal për Menaxhimin e Situatës me COVID-19, dhe në emër të qeverisë komunale, i ka falënderuar të gjithë donatorët, të cilët ndihmat e tyre i kanë sjellë përmes shtabit komunal, duke i ndihmuar të gjithë ata që kanë nevojë.

 

Më Shumë

Rrëfimi i pasagjerit që ishte ulur pranë derës emergjente të aeroplanit, të cilën e hapi një burrë gjatë fluturimit në Korenë e Jugut

Pasagjeri që ishte ulur pranë burrit gjatë fluturimit me aeroplan për në Korenë e Jugut i cili hapi derën emergjente, thotë se ishte tmerruar...

10 mijë punëkërkues regjistrohen në platformën ‘Superpuna’

Në platformën qeveritare të punësimit “Superpuna”, deri më tani janë regjistruar 10 mijë punëkërkues. Lajmin e ka bërë me dije ministri i Financave, Hekuran Murati,...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit