23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Vdekja e shtetasit të huaj në Vërmicë, policia thotë se i njëjti kishte plagë nga arma e zjarrit

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ka dhënë detaje lidhur me vdekjen e një shtetasi të huaj në Vërmicë të Prizrenit.

Viktima është gjetur afër xhamisë së këtij fshati, dhe i njëjti kishte pasur lëndime trupore nga arma e zjarrit.

“Raportohet se në fshatin Vërmicë është hasur viktima mashkull shtetas i huaj, i cili kishte lëndime trupore. Njësitë relevante policore dhe një ekipe e ndihmës së shpejtë kanë dalur në vendin e ngjarjes, ku mjeku përgjegjës ka konstatuar se viktima ka plagë nga arma e zjarrit dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit”, thuhet në raport.

“Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raport. /Telegrafi/

Më Shumë

Fondacioni Golden Eagle ndan 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së Bajram Bajselmani

Fondacioni Golden Eagle ka ndarë 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së, Bajram Bajselmani. Ky akt bujar nga Fondacioni Golden Eagle shkon përtej vetëm dhënies...

SBAShK-u planifikon t’i dërgojë mbi 400 mësimdhënës në deti

Qershori do të nis me pushime në bregdetin shqiptar për qindra mësimdhënës. Mbi 400 punonjës të arsimit pritet të dërgohen në deti nga Sindikata e...

Lajmet e Fundit