18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Vdekje e dyshimtë pas trajtimit të dhëmbëve te mjeku

Studentja 24 vjeçare ?rem Arin, u përkeqësua papritmas teksa po ecte në rrugë pasi doli nga trajtimi dentar në Çorum të Turqisë, transmeton Insajderi.

Ajo së pari shkoi për tu trajtuar për dhëmbë në Qendrën e Shëndetit Oral dhe Dentar dhe pas daljes nga klinika, u rrëzua papritur përtokë teksa ecte me shoqen e saj në rrugë.

Me njoftimin e kalimtarëve të rastit, në vendin e ngjarjes është nisur një ekip mjekësor të cilët e dërguan 24 vjeçaren në spital.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Përkundër përpjekjeve të shumta të mjekëve, vajza nuk shpëtoj.

Shkaku i vdekjes së saj, do të përcaktohet nga aktautopsia./Insajderi/

Kurti kërkon mbështetjen e Zvicrës për anëtarësimin e Kosovës në KE

Kryeministri Albin Kurti, ka kërkuar mbështetjen e Zvicrës për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës (KE). Në një intervistë për “NZZ”, Kurti ka thënë...

Nderim Gashi shpall kandidaturën për kryetar të Degës së LDK-së në Prizren

Nderim Gashi do të garojë për kryetar të Degës së LDK-së në Prizren. Kuvendi zgjedhor mbahet të dielën. Gashi, tha se qëllimi i tij do të...

Lajmet e Fundit