11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Vdes 28 vjeçarja në Bosnjë e Hercegovinë si pasojë e plagëve nga tërmeti

Një grua 28 vjeçare në Bosnje e Hercegovinë ka mbetur e vdekur nga plagët e shkaktuara nga tërmeti, pasi një gur i madh ra mbi shtëpinë e saj. Prindërit e saj po ashtu mbetën të lënduar, sipas raportimeve nga mediat lokale.

Nga Spitali Kantonal, doktor Safet Mujiq ka konfirmuar për portalin “Avaza” se vajza E.S e sjellë nga Stolaci në gjendje të rëndë ka ndërruar jetë, pavarësisht përpjekjeve për ta shpëtuar,

Më Shumë

Dokumentari i “Bekim Fehmiut” nga Valmir Tertini do të shfaqet në New York

Filmi dokumentar për Bekim Fehmiun pas premierës në Tiranë e Prishtinë do të prezantohet edhe në New York. Ky dokumentar i cili paraqet copëza dhe...

Investimet në rrugën ‘Ibrahim Rugova’ në Prizren, Lamaj: Projekt i Bankës Gjermane për Zhvillim

Drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Prizren, Çelë Lamaj, ka bërë të ditur se projekti për rehabilitimin e rrugës “Ibrahim Rugova” është në...

Lajmet e Fundit