13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Vdes 82 vjeçari nga Malisheva, dyshohet se u qëllua me armë zjarri

Një 82-vjeçar nga Malisheva ka vdekur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), pasi dyshohet se u qëllua me armë zjarri në qytetin e Malishevës të martën.

Policia e Kosovës ka njoftuar në raportin e sotëm 24-orësh se pas plagëve të marra nga arma e zjarrit, 82-vjeçari ka ndërruar jetë pasi është transportuar në QKUK.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar, rreth 82 vjeç, në rrethana ende të panjohura është plagosur me armë zjarri dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore”, thuhet në raport.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

Më Shumë

Automekaniku në Suharekë godet aksidentalisht me çelës të punës fëmijën 9-vjeçar, i mituri pëson frakturë në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Suharekë, ku një fëmijë ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi u godit aksidentalisht me një...

Gruaja në Rahovec e bën për spital bashkëshortin e saj

Një grua në Rahovec e ka bërë për spital burrin e saj. Policia po e heton rastin. E dyshuara e ka mohuar sulmin fizik. Me urdhër të...

E diela me diell

Lajmet e Fundit