23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Vdes aktori i njohur nga komplikimet e COVID-19

Brad Johnson, aktori i cili u shfaq në “Melrose Place” dhe në filmin e Steven Spielberg “Always”, ka vdekur. Ai ishte 62 vjeçar.

Johnson vdiq nga komplikimet e COVID-19 në Fort Worth, Teksas.

Përfaqësuesja e tij, Linda McAlister, konfirmoi lajmin për vdekjen e tij për “Hollywood Reporter” .

“Edhe pse ai shkoi shumë herët, ai e jetoi jetën në maksimum dhe i mësoi fëmijët e tij të bënin të njëjtën gjë,” tha familja e tij në një deklaratë.

Familjarët e kujtuan gjithashtu si “një rilindas të vërtetë” në nekrologjinë kushtuar yllit të telenovelës.

Johnson ka lënë pas gruan e tij prej 35 vjetësh, Laurie, djalin e tij të madh, Shane, vajzat e tij Bellamy, Rachel, Eliana, Eden, Rebekah, Annabeth dhe djalin e tij më të vogël, William.

Ai gjithashtu fitoi famë si një model Calvin Klein përpara se të hynte në Hollywood dhe luajti në disa reklama cigaresh si një burrë Marlboro.

Në vitin 1989, ai tërhoqi vëmendjen e regjisorit Spielberg dhe luajti në dramën e tij romantike fantazi “Always” së bashku me Holly Hunter dhe Richard Dreyfuss.

Në dramën hit të viteve ’90 të Fox-it “Melrose Place”, Johnson shënoi një rol ikonik të përsëritur si Dr. Dominick O’Malley.

Johnson lindi në tetor 1959 në Tucson, Arizona, nga një baba stërvitës kuajsh dhe kishte një pasion për botën e jashtme.

Meritat e tjera që Johnson kishte për emrin e tij përfshijnë “Soldier of Fortune, Inc.”, “Riverworld”, “CSI”, “Dallas”, “The Birds II: Land’s End” dhe “Rough Riders”./prive

Më Shumë

Nga nesër rikthehen reduktimet e rrymës, thotë KEDS-i

Reduktimet për rrymën, do nisin që nga nesër në mëngjes. Kështu ka bërë të ditur KEDS ndërsa njofton për fillimin e kufizimeve të energjisë elektrike,...

Mot i vranët dhe me shi, temperaturat bien deri në 12 gradë

Gjatë kësaj të premte parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin...

Lajmet e Fundit