21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Vdes dramaturgu Haqif Mulliqi

Ka vdekur sot profesori dhe dramaturgu Haqif Mulliqi.

Lajmin e ka bërë të ditur vajza e tij Getoarbë Mulliqi nëpërmjet një postimi në Facebook.

“Babi na la.

Dashnise tone ma te madhe iu ndalen dhimbjet, per me na fillu neve dhimbja e perjetshme.Per detajet e ceremonise, ju njoftojme me vone.“, ka shkruar Mulliqi.

Më Shumë

FOTO+VIDEO/ Si përpara 11 vitesh, Reali publikon fanellat e transfertave

Reali i Madridit publikoi këtë të hënë fanellat e dyta për sezonin 2024/2025, që do të përdoren nga skuadra e Carlo Ancelottit në takimet...

Përfunduan punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit

Kanë përfunduar punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit. Komuna e Prizrenit ka njoftuar se në kuadër të mirëmbajtjes së...

Lajmet e Fundit