0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Vdes gazetari i dytë në botërorin e Katarit

 

Ka vdekur edhe gazetari i dytë gjatë Kampionatit Botëror “Qatar 2022”.

Bëhet fjalë për Al Misslam, i cili ishte fotoreporter për kanalin e Katarit, Al Kaas TV.

Shkaktaret e vdekjes së tij janë ende të panjohura.

Kjo ngjarje ka ndodhur pak orë pasi që vdiq gazetari amerikan, Grant Wahl.

Të premten, më 9 dhjetor, US Soccer raportoi që Wahl ka vdekur derisa ishte duke e mbuluar botërorin.

Raportet fillestare tregojnë që 48-vjeçari, ishte duke e përcjellë ndeshjen në mes të Argjentinës dhe Holandës në Lusail Stadium.

Ky botëror deri me tani ka shkaktuar dy vdekje me fatalitet në media.

Të dyja jo shumë larg njëra – tjetrës, gjë që i bën të dyshimta.

Më Shumë

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Ai është lindur në...

Prizren, 6 aktakuza kundër 7 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur shtatëdhjeteshtatë (77) aktakuza kundër nëntëdhjetedy (92) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Lajmet e Fundit