E rëndë/ Ndërron jetë në moshën 27-vjeçare

Gleycy Correia, e cila u kurorëzua Miss në vitin 2018, u nda nga jeta të hënën në një spital në Macae, në juglindje të vendit, disa muaj pas operacionit.

Rezultatet e autopsisë pritet nxjerrin më shumë detaje rreth vdekjes së saj të parakohshme.about:blank

“Ajo bëri operacion për heqjen e bajameve në fund të marsit dhe pas 5 ditësh në shtëpi pati hemorragji”, tha prifti i familjes për The Mirror. “Ajo shkoi në spital dhe pësoi atak në zemër më 4 prill. Që nga ajo kohë ishte në koma dhe ndërroi jetë.”