14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Vdes një pjesëtar i EULEX-it në veri

Mitrovice-VeriuNjë automjet i EULEX-it është sulmuar me armë zjarri me ç’rast një pjesëtar i EULEX-it ka marr plagë të rënda, i cili më pas ka vdekur në spital në veri të Mitrovicës, raporton Kosovapress, duke cituar burimet e saja. Në momentin e sulmit në veturës e doganës së EULEX-it, kanë qenë tre pjesëtar të doganës së dhe personi me inicialet A.S nga Lituania ka vdekur.Ngjarja ka ndodhur sot në orët e mëngjesit në magjistralen Mitrovicë-Leposaviq, përkatësisht afër fshatit Ballaban të Komunës së Zveçanit.

Ngjarjen e ka konfirmuar për Kosovapress edhe zëdhënësi i policisë në Mitrovicë, Avni Zahiti, pa dhënë detaje shtesë

Më Shumë

Ylli mposhtet thellë nga Benfica në Ligën e Kampionëve

Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli është mposhtur bindshëm nga ekipi portugez, Benfica me rezultat 92:67. Ndeshja e zhvilluar në Portugali nisi mirë...

Deputetja e AAK-së, Reshitaj: SBAShK është për zgjidhje, por jo për propozimin e dhënë nga Gola

Kryetari i Komisionit për Arsim dhe deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Gola, ka propozuar që të zëvendësohet metoda aktuale e grevës me...

Lajmet e Fundit