18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Vdes një pjesëtar i EULEX-it në veri

Mitrovice-VeriuNjë automjet i EULEX-it është sulmuar me armë zjarri me ç’rast një pjesëtar i EULEX-it ka marr plagë të rënda, i cili më pas ka vdekur në spital në veri të Mitrovicës, raporton Kosovapress, duke cituar burimet e saja. Në momentin e sulmit në veturës e doganës së EULEX-it, kanë qenë tre pjesëtar të doganës së dhe personi me inicialet A.S nga Lituania ka vdekur.Ngjarja ka ndodhur sot në orët e mëngjesit në magjistralen Mitrovicë-Leposaviq, përkatësisht afër fshatit Ballaban të Komunës së Zveçanit.

Ngjarjen e ka konfirmuar për Kosovapress edhe zëdhënësi i policisë në Mitrovicë, Avni Zahiti, pa dhënë detaje shtesë

Kurti: Grupi i armatosur me skenar për gjakderdhje në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës tha se grupi i armatosur ka pasur armatim në vlerë mbi pesë...

Policia amerikane arreston një të dyshuar për vrasjen e reperit Tupac Shakur në vitin 1996

Policia amerikane ka akuzuar një ish-udhëheqës bande për vrasjen e reperit Tupac Shakur në vitin 1996.I njohur si “legjenda e hip-hop-it”, i lindur në...

Lajmet e Fundit