3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Vdes një ushtar i KFOR-it

KFOR-i ka njoftuar se ka ndërruar jetë një pjesëtarë i misionit të KFOR-it të drejtuar nga NATO.

Përmes njoftimit për media, ata kanë bërë të ditur se vdekja e ushtarit nuk ka lidhje me luften.

Komunikata e plotë:

Me zemër të rëndë njoftojmë se dje në Prishtinë ka vdekur një pjesëtar ushtarak i misionit të KFOR-it të drejtuar nga NATO. Vdekja nuk ishte e lidhur me luftën. Aktualisht po bëhet njoftimi i të afërmve.

“Në emër të të gjithë ushtarëve të KFOR-it të NATO-s shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta. Zemra ime është për familjet dhe miqtë e ushtarit të ndjerë dhe për të gjithë kontingjentin rumun të dislokuar në Kosovë. NATO vajton humbjen e një ushtari dhe ne jemi këtu për të mbështetur të dashurit dhe miqtë e tij. Bashkëluftëtarët e tij, marinarët dhe avionët vazhdojnë misionin e tyre të guximshëm të mandatit të OKB-së.”- Deklaratë nga Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Ferenc KAJÁRi

Më Shumë

Nisen hetimet për financim të paligjshëm të Macronit në fushata nga një kompani amerikane

Prokurorët financiarë të Francës, kanë nisur hetime ndaj presidentit francez Emannuel Macron, për lidhjet e tij me firmën amerikane të konsulencës McKinsey. McKiney, është nën...

Basketboll, Ponte Prizreni sot përballet me Rahovecin

Sot do të zhvillohet një ndeshje në kuadër të xhiros së 12-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll. Takimi i parë, por shumë...

Lajmet e Fundit