3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Vehapi pa asnjë femër në Ekzekutiv

IdrizVehapi-rahovec-pdkKryetari i Rahovecit, Idriz Vehapi ka shpallur pas 2 muajsh përbërjen e re të Ekzekutivit.

Për dallim nga ish-qeveria e Smajl Latifit ku ishin dy femra drejtore, Vehapi nuk ka emëruar asnjë femër drejtore.

“Fillimisht kemi menduar dhe biseduar që femrat t’i udhëheqin dy drejtori, mirëpo nuk ka pasur gatishmëri,për arsye familjare”, ka thënë Vehapi, shkruan KD.

Shtatë drejtori në Rahovec do t’i udhëheq PDK-ja, tri drejtori LDK-ja dhe një drejtori PD-ja.

Më Shumë

FSK bashkë me qytetarë feston “Ditën e Forcës”

Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës, me rastin e “Ditës së Forcës”, sot, duke filluar nga ora 10:00 deri në ora...

Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Lanovicë

Familjarë të dëshmorëve, veteranë e invalidë të luftës së UÇK-së, qytetarë dhe përfaqësues të institucioneve të ndryshme ,të martën ishin të pranishëm në orët...

Lajmet e Fundit