11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Vendimet e Mujës

Ramadan muja me drejtorKryetari i Prizrenit,Ramadan Muja në mbledhjen e katërt konsultative, ka marrë disa vendime me drejtorët e Ekzekutivit.
Ai ka marrë vendim për lejimin i shpalljes së tenderit për hartimin e projekteve për ndërtimin e disa rrugëve lokale; lejimin e hartimit të Planit Rregullues Urban në lagjen “ Barut hane” – vendbanimet e reja;
Lejimin për mbështetje financiare për 24 pacient, të Komunës së Prizrenit ( për mjekimin e sëmundjeve të rënda).
Lejimin e zhvillimit të procedurave, për themelimin e këshillit, për fshatin Zym të Hasit, i paraparë me Ligjin nr.04/L-196.Mbështetje financiare, për manifestimin kulturor “ Zgjimi me Art”.

Mbështetje financiare, për klubin e karatesë “ Komandant Drini”.Lejimi i shpalljes së tenderit, për ekzekutimin e ndërtimeve pa leje, në territorin e Komunës së Prizrenit.

Lejimin e shpalljes së tenderit, për ndërtimin e infrastrukturës rrugore, ujësjellësit, kanalizimi dhe instalimit elektrik, në zonën e Parkut të Biznesit – Faza e III

Lejimin e mjeteve për OJQ “ Rotari Club” nga Prizreni, për mbulimin e shpenzimeve të transportit ( sjelljes ) së automjetit për fikje të zjarrit, nga Anglia në Prizren;Lejimin e mjeteve financiare për shënimin e “ Ditës ndërkombëtare të Fëmijëve”.
Lejimin e shpalljes së tenderit për trajnimin e Guidve ( ciceronëve).

 

Më Shumë

Moti sot i vranët, në disa vende reshje shiu

Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët, kur sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në disa vende do të ketë edhe reshje...

Historike: Atalanta fiton Europa League

Italianët kanë mposhtur Leverkusenin në finalen e Dublinit me rezultatin 3-0 duke siguruar trofeun e parë evropian në historinë e tyre Atalanta fiton Europa League...

Lajmet e Fundit