5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Vërmicë/ Arrestohet shqiptari në kufi me fishekë të kallashit

Një shtetas i Shqipërisë u arrestua të premten për armëmbajtje pa leje.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, i dyshuari mbante fishekë të kallashit në veturë derisa po kalonte nga pika kufitare në Vërmicë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Shqipërisë, pasi gjatë kontrollit në veturën me të cilën po udhëtonte ai, janë gjetur dhe konfiskuar pesë (5) fishekë të armës AK-47. Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti për sot, maksimalja 7 gradë

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të...

Rita Ora falënderon Postën e Kosovës për nderimin me pullë postare

Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare të Filatelisë së Postës së Kosovës. Pulla me imazhin e saj u lëshua në qarkullim...

Moti për sot

Lajmet e Fundit