29.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Veseli: Fitorja e PDK-së filloi nga Hasi me Shaqir Totajn

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, së bashku me kandidatin për kryetar të komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, deputeti Nezir Çoçaj dhe lidershipi i PDK-së, sot morën pjesë në tubimin përmbyllës të PDK-së në Has, nga ku morën mesazhin e çartë, që, nga Hasi do të fillojë fitorja e madhe e PDK-së dhe kryetarit të ardhshëm të komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, njofton kumtesa nga kjo parti.

Totaj, siguroi hasjanët se do të jetë përkrah tyre dhe qytetarëve të Prizrenit, gjatë qeverisjes së tij dhe PDK-së, duke vazhduar me mirëqeverisje dhe investime kapitale.

Hasjanët garantuan se më 22 tetor, Hasi do të votoj vetëm për numrin 94 dhe kryetarin e ardhshëm të komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, përfundon kumtesa.

Konjufca: E kemi vërejtur nga fillimi se Lajçak-u mbron pozicionin e Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se deklarimet e kryeministrit Albin Kurti, ditë më parë se emisari i Bashkimit Evropian për...

Renditja e FIFA-s: Shqipëria ngjit tre vende

FIFA ka publikuar renditjen më të fundit të ekipeve kombëtare. Shqipëria falë paraqitjeve të mira në kualifikueset e shtatorit të Euro 2024 ka arritur...

Lajmet e Fundit