19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Vetaksident në Prizren, vetura përfundon jashtë rrugës (foto)

Numri i madh i aksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të shumtën e rasteve shkaktohen si pasojë e pakujdesisë së shoferëve gjatë vozitjes, duke rrezikuar kështu jetën e tyre dhe të pjesëmarrësve tjerë në trafik, raporton Gazeta Sinjali.

Një vetaksident trafiku ka ndodhur edhe mëngjesin e sotëm në rrugën ‘Tranziti i vjetër’ në Prizren, ku si pasojë është lënduar një person.

Togeri i Policisë së Kosovës në Prizren, Shaqir Bytyqi, tha për Sinjalin se njësia e komunikacionit po merret me rastin.

“Ne ora 7:20 ne rrugen Tranziti I vjeter eshte raportuar per nje vet aksident trafiku. Nga aksidebti nje person ka pesuar lendime trupore. Njësia e komunikacionit është duke u marr me rastin”, tha Bytyqi.

Ndërkohë sinjalizuesit e Gazetës Sinjali kanë dërguar pamje nga vendi i ngjarjes, ku shihet se vetura që është përfshirë në aksident ka përfunduar jashtë rrugës.

news image

Më Shumë

Policia shqipton mbi 2 mijë 4 qind gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Voziti 222 km/h në autostradën “Ibrahim Rugova”, gjobitet shoferi me 500 euro

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka identifikuar shoferin që drejtoi veturën me shpejtësi prej 222 km/h dhe të njëjtin e ka gjobitur me...

Lajmet e Fundit