16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Vetura dhe motoçikleta aksidentohen në Prizren

Një aksident trafiku ka ndodhur dje në mes të një veture dhe një motoçiklete, ku si pasojë lëndime trupore ka pësuar ngasësi i motoçikletës.

Sipas policisë, rasti ka ndodhur dje në rrugën “Enver Hadri” në Prizren në orën 16:30.

Policia njofton se viktima është dërguar për tretman mjekësor.

“Pak kohë pas aksidentit, motoçikleta është përfshirë në zjarr dhe është djegur tërësisht”, thuhet ndër tjerash në raportin e PK-së.

Lajçak paralajmëron takime me emisarë të BE-së dhe Escobarin

Përfaqësuesi i veçantë i Bashkimit Evropian për dialog Miroslav Lajçak do mban takim të jashtëzakonshëm me këshilltarët e liderëve të Gjermanisë, Francës dhe Italisë,...

Rrënjët çame të Mitrush Kutelit

Autor: Enver Kushi Duke botuar këtë letër, pas 32 vitesh, i bëjmë homazh emrit dhe veprës së madhe të prozatorit – shkollë të prozës shqipe,...

Lajmet e Fundit