23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Vezaj dhe Ballek të BI-së vizituan PDK-në në Prizren

biKryeimami Bashkësisë Islame Ali Vezaj dhe kryetari i Bashkësisë Islame në Prizren, Lutfi Ballek, kanë vizituar sot Degën e PDK-së në këtë qytet.
Vezaj dhe Balleku kanë uruan kryetarin e Degës së PDK-së, Minir Krasniqi për detyren e re në Partinë Demokratike të Kosovës .

Kryetari i Degës së PDK-së në Prizren,Minir Krasniqi, falenderoi delegacionin e Bashkësisë Islame në Prizren për këtë vizitë. “Bashkësia Islame dhe vetë kryeimami i BI-së, në Prizren kanë luajtur një rol jashtëzakonisht të rëndësishëm me mesazhet e tyre të urta, të dashurisë, respektit dhe vëllazërisë”, tha Krasniqi.

Ai tha se si udhëheqës politik lokal,do të punojë bashkarisht në forcimin dhe konsolidimin e shtetit tonë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Debutimi i Frank Sinatrës më 13 korrik 1939

Së bashku me grupin e Harry James, debutoi me incizimin e tij të parë më 13 korrik 1939, ku më pas u bë shumë...

Zafir Berisha kujton betejën për liri a vdekje në Vërri të Prizrenit, 26 vjet më parë

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në rajonin e Prizrenit, Zafir Berisha – Zafa, ka kujtuar 26 vjetorin e betejës në Vërri të...

Lajmet e Fundit