19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Kryeziu: Fitorja e LDK-së do të jetë e pakontestueshme

eqa ne nendegenKandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu është i bindur se fitorja e LDK-së në zgjedhjet e nëntorit do të jetë e pakontestueshme.

“Fitorja e LDK-së kësaj here përveç se do të jetë e pa kontestueshme ajo do të mbrohet me secilin çmim. Sepse vullneti i qytetarëve duhet të shkojë në vend dhe të respektohet”, ka thënë Kryeziu në përurimin e zyrës se nëndegës së LDK-së në lagjen “Ganimete Tërbeshi” në Prizren.

Ai i ka falënderuar aktivistët për këtë nismë, që sipas tij, do të jetë model për organizimet e ardshme të nëndegëve dhe shtabeve nëpër bashkësitë e tjera lokale.

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka hapur sot zyrën e nëndegës në lagjen “ Ganimete Tërbeshi” në Prizren. Përveç aktivistëve të kësaj nëndege në ceremoni ka marrë pjesë edhe kryetari i Degës dhe kandidati për kryetar të Prizrenit,Eqrem Kryeziu.

Viosa Gashi, kryetare e nëndegës dhe kandidate e LDK-së për Asamblenë Komunale në Prizren, u shprehë shumë e kënaqur me ekipin fitues të nëndegës së LDK-së, i cili sic tha ajo është i përbërë nga aktivistë të dalluar.

“LDK-ja në këtë nëndegë në të gjitha zgjedhjet ka dalë fituese. Por, kësaj here jemi të përkushtuar të fitojmë bindshëm”, tha Gashi.

Ajo falënderoi lidershipin e LDK-së për mbështetje që i ka dhënë deri më tash./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Përkujtohen të vrarët në masakrën e Gollubovcit në Malishevë

Sot është përkujtuar masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë forcat serbe kanë vrarë në mënyrën më mizore 30 civil shqiptar, kryesisht të...

Nis viti i ri akademik në UP, kujtohen demonstratat e studentëve

Në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” më 3 tetor do të nis viti i ri akademik 2022-2023. Mbi 4 mijë e 100 studentë të rinj...

E diela me diell

Lajmet e Fundit