9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Kryeziu: Fitorja e LDK-së do të jetë e pakontestueshme

eqa ne nendegenKandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu është i bindur se fitorja e LDK-së në zgjedhjet e nëntorit do të jetë e pakontestueshme.

“Fitorja e LDK-së kësaj here përveç se do të jetë e pa kontestueshme ajo do të mbrohet me secilin çmim. Sepse vullneti i qytetarëve duhet të shkojë në vend dhe të respektohet”, ka thënë Kryeziu në përurimin e zyrës se nëndegës së LDK-së në lagjen “Ganimete Tërbeshi” në Prizren.

Ai i ka falënderuar aktivistët për këtë nismë, që sipas tij, do të jetë model për organizimet e ardshme të nëndegëve dhe shtabeve nëpër bashkësitë e tjera lokale.

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka hapur sot zyrën e nëndegës në lagjen “ Ganimete Tërbeshi” në Prizren. Përveç aktivistëve të kësaj nëndege në ceremoni ka marrë pjesë edhe kryetari i Degës dhe kandidati për kryetar të Prizrenit,Eqrem Kryeziu.

Viosa Gashi, kryetare e nëndegës dhe kandidate e LDK-së për Asamblenë Komunale në Prizren, u shprehë shumë e kënaqur me ekipin fitues të nëndegës së LDK-së, i cili sic tha ajo është i përbërë nga aktivistë të dalluar.

“LDK-ja në këtë nëndegë në të gjitha zgjedhjet ka dalë fituese. Por, kësaj here jemi të përkushtuar të fitojmë bindshëm”, tha Gashi.

Ajo falënderoi lidershipin e LDK-së për mbështetje që i ka dhënë deri më tash./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Sot diplomon gjenerata e 59-të e Policisë së Kosovës

Sot me fillim nga ora 09:00 në sallën “1 tetori” do të mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Në...

Moti sot me temperatura deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të këtij instituti,...

Lajmet e Fundit