-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Migjen Kelmendi: Befasia e vetme, zbrapsja e Thaçit

Migjen KelmendiMigjen Kelmendi thotë se në gjithë situatën e fundit politike, e vetmja befasi mbetet zbrapsja e Thaçit.

Në emisionin “Zona B” të Klan Kosovës, ai ka thënë se Thaçi megjithatë këtë zbrapsje e bëri, për shkak se e ka kuptuar se politika kërkon shumë kompromise.

“Kjo zpraspje e tij nga ky pozicion që është e vetmja befasi për mua, tjetër nuk ka, kjo është bërë nga një sens pragmatik i tij dhe nga përvoja e tij politike që në radhë të parë politika është kompromis”, ka thënë Kelmendi.

Por sipas Kelmendit, nuk duhet lënë anash edhe presioni i madh ndërkombëtar që ka qenë gjatë gjithë kësaj periudhe.

“Po them kjo është politika dhe politika në esencë e ka kompromisin. Por nuk duhet lënë anash edhe një presion i madh ndërkombëtar”, ka thënë ai.

Më Shumë

Shakira: Faleminderit për mbështetjen tuaj!

Një këngë nga ylli latin Shakira për ish-partnerin e saj Gerard Pique duke e tradhtuar ka thyer rekorde në YouTube, shkruan gazeta "Kosova Sot...

Cristiano Ronaldo fiton 450 mijë euro nga ndjekësit e rremë në Instagram

Sipas një studimi të ri, Cristiano Ronaldo, po fiton 450 mijë euro për postim në Instagram nga ndjekësit e rremë. Portugezi u largua nga Manchester...

Lajmet e Fundit