19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Vizitat politike të bizneseve

thaci ne bisneseGati çdo ditë liderët politikë po e vizitojnë nga një prodhues. Secilit po i premtojnë kushte më të mira. Madje në disa raste ka ndodhur që afaristët të jenë befasuar me dy vizita të liderëve të ndryshëm politikë brenda ditës.

“Para dite e përcolla njërin, pas dite erd h tjetri”, thotë me shaka një prodhues kosovar, i cili nuk pranon t’i përmendet emri, me arsyetim se mund t’i hidhërohen partitë politike.

Ai është një përpunues druri që bashkë me familjen prodhon mobile për tregun lokal.
“Të gjithë po na premtojnë kushte më të mira, por nuk po lodhem çfarë thonë. Jemi mësuar me ta dhe nuk pres asgjë më tepër. Prapë duhet vetë t’i bëj të gjitha”, thekson ai.
Të hënën udhëheqësit e tri partive politike në vend; PDK, LDK e AAK zgjodhën të vizitojnë biznese të profilit gati të ngjashëm në qytete të ndryshme të Kosovës.

Hashim Thaçi, kryetar i PDK-së, zhvilloi takim me përfaqësuesit e bizneseve të përpunimit të drurit në komunën e Ferizajt.
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi fabrikën e prodhimit të dyerve dhe dritareve “Kastrioti” dhe firmën “Top-Reklama” në Pejë. Ndërsa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, vizitoi kompaninë “Osa Termosistemi” në Rahovec../tribuna/

Më Shumë

Interesim i madh për t`u regjistruar në Prizren

Një ditë para përmbylljes së procesit të Regjistrimit të Popullsisë, në Prizren ka interesim shumë të madh të qytetarëve për t`u regjistruar.   Në ndërtesën e...

Shpërndarja e mundshme e Kuvendit, flet Duda Balje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje thotë se marrëveshjet ndërkombëtare të cilat janë në rend dite nesër, do të kenë një rëndësi të...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit