13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Vjedhje në Prizren, hajnat marrin para të gatshme në një shtëpi

Persona të pa njohur kanë depërtuar me forcë në shtëpinë e një qytetari në Prizren.

“Dyshohet se aty kanë marrë para të gatshme”, njofton Policia e Kosovës, transmeton “PrizrenPress”.

“Njësit policore relevante kanë dal në vendin e ngjarjes si dhe është njoftuar prokurori i shtetit”.

“Rasti vazhdon nën hetime”.

Më Shumë

Paga e shtatorit për mësimdhënësit, Murati thotë se do të veprohet sipas ligjit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, nuk ka treguar nëse do t’iu procedohen pagat mësimdhënësve dhe shërbyesve civilë të komunave për muajin...

ATK publikon broshurën “Karta e Tatimpaguesit”

Administrata Tatimore e Kosovës, me qëllim që të njoftoj të gjithë tatimpaguesit lidhur me të drejtat dhe detyrimet e tyre, ka publikuar Broshurën “Karta...

Lajmet e Fundit