26.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Një person i kërkuar nga organet e drejtësisë është arrestuar në Prizren.

Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës, transmeton “PrizrenPress”.

“Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata është arrestuar i kërkuari mashkull kosovar dhe i njëjti me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48-orë”, njofton Policia e Kosovës.

Më Shumë

Tri anije me 58 mijë tonelata misër të gatshme të eksportohen nga Ukraina

Tri anije me 58.4 mijë tonelata misër kanë marrë leje që të largohen nga porti ukrainas, në kuadër të marrëveshjes për çbllokimin e eksportimit...

10 muaj burgim efektiv për ish-drejtorin e Administratës në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Ilir Baldedaj,  duke e dënuar me 10 muaj burgim efektiv dhe si dënim plotësues, ndalim...

Lajmet e Fundit