-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Vlorë, dy të rinj i merr rryma e detit, përfundojnë në ishullin e Sazanit

deti vlorDy të rinj që po lundronin me varka me pedale në plazhin e Vlorës i ka marrë rryma e detit dhe kanë përfunduar në ishullin e Sazanit.

Të rinjtë e moshës 14 dhe 15 vjeç, me inicialet M.P dhe A.R, kanë qenë duke lundruar në det të hapur që prej pasdites dhe rryma e detit i ka shtyrë drejt ishullit të Sazanit.

Ata kanë dhënë sinjalin SOS dhe në ndihmë u ka shkuar Delta Force. Efektivët e Delta Force kanë bërë të mundur rikthimin e tyre në Vlorë dhe marrjen e masave për sigurinë shëndetësore të të rinjve.

Më Shumë

Rita Ora shijon momentet në para-ndejën e ‘Grammy Awards’ me bashkëshortin e saj – Taika Waititi

Rita Orës iu bashkua bashkëshorti i saj Taika Waititi në para-ndejën e “Grammy Awards 2023” të mbajtur në ‘Limitless’, në Los Angeles të premten. Këngëtarja...

Hodaj s’bindet nga reagimi i Veliajt

Anëtari i kryesisë së degës së LDK-së në Prizren, Hazir Hodaj tha se nuk ishte në dijeni për reagimin e Veliajt, por shtoi se...

Lajmet e Fundit