5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Votuan 20.72 për qind e qytetarëve

Zgjedhjet-ksKryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka bërë dije se procesi zgjedhor i së dielës në veri të Mitrovicës ka përfunduar pa incidente. Ajo ka thënë se të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 5 mijë e 890 qytetarë apo 20.72 për qind e tyre.

Votimi është zhvilluar nën masa të rrepta sigurie, ku përreth qendrave të votimit kanë qëndruar pjesëtarë të Policisë së Kosovës, EULEX-it dhe KFOR-it, ndërsa nuk është shënuar ndonjë incident.

Komandanti i KFOR-it, Salvatore Farina, ka vizituar sot në mëngjes ushtarët e KFOR-it të angazhuar për të përcjellur dhe siguruar votimet në veri të Mitrovicës.

Më Shumë

Kërcënoi me jetë vëllain, i dyshuari nga Kabashi i Hasit shkakton probleme në gjykatë

  Vendimi i Gjykatës për caktimin e masës së paraburgimit e ka mllefosur të dyshuarin nga Prizreni S.K., i cili para pak ditësh përfundoi në...

Asfaltohet shtresa e dytë e rrugës ‘Kosova’ në Prizren

Komuna e Prizrenit ka bërë me dije se sot është bërë shtrimi i shtresës së dytë me asfalt i rrugës “Kosova” dhe rrugëve përcjellëse...

Lajmet e Fundit