3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Vulinit i ndalohet hyrja në Kosovë

Aleksandar VulinMinistrit pa portofol në qeverinë e Serbisë, i ngarkuar me Kosovën Aleksandër Vulinit sërish i është ndaluar hyrja në Kosovë.

Ai kishte planifikuar që sot të jetë prapë në Kosovë. Por ai nuk do të mund të shoh vendet ku kishte planifikuar, sepse qeveria e Kosovës nuk i ka dhënë leje hyrje, është njoftuar nga kabineti i Vulinit.

Kjo është hera e dytë që Vulinit nuk i lejohet të hyjë në Kosovë brenda kësaj jave

Më Shumë

Akademi përkujtimore për Rifat dhe Muharrem Dina

Në kujtim të veprimtarëve të çështjes kombëtare, me rastin e 25 vjetorit të rënies së dëshmorit të UÇK-së, Rifat Dina – “Xha Jaho”, dhe...

Havzi Nela, zani kushtrues i një shpirti ngadhënjimtar

Në ndërmendjen e përvjetorit të lindjes së poetit, tuj kumtu mirënjohje për krejtçfarë ai e shkroi me gjak mbrojti me kalvar, ngucemi tash me...

Lajmet e Fundit