22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Vushtrria e fiton ndeshjen e barazhit ndaj Lirisë pas penalltive

Skuadra e Vushtrrisë e ka fituar ndeshjen e barazhit ndaj Lirisë. Vushtrriasit triumfuan tek pas ekzekutimit të penalltive, pasi 120 minutat përfunduan baraz, 1:1.

Ndeshja e zhvilluar në Klinë nisi me golin e hershëm të Lirisë, shkruan Gazeta Express.

Vushtrriasit arritën ta barazonin rezultatin dhe kështu ndeshja shkoi në vazhdime.

Aty, nuk pati gola të shënuar dhe ndeshja u desh të përcaktohej nga penalltitë.

Vushtrria realizoi të pesë penalltitë, kurse Liria humbi një, për t’u eliminuar.

Vushtrria tani do të takohet me skuadrën që përfundon si e teta në tabelën e Superligës së Kosovës.

Pas kësaj ndeshje do të mësohet edhe përfundimisht skuadra pjesëmarrëse për sezonin e ardhshëm në kategorinë e parë të futbollit tonë.

Kujtojmë se Liria e mbylli sezonin në pozitën e dytë në Grupin A të Ligës së Parë, kurse Vushtrria u rendit e dyta në Grupin B.

Më Shumë

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë regjistruar edhe 930 raste të reja me COVID-19. Ka pasur 1 rast të vdekjes, ndërsa lajmi i mirë...

Ka filluar Shkolla Verore Ndërkombëtare në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, ku po marrin pjesë studentë nga 40 shtete të botës

Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren, sot  ka filluar edicioni i parë i Shkollës Verore Ndërkombëtare, e cila bashkëorganizohet me ITP-Prizren dhe DokuFest. Në...

Lajmet e Fundit