2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

VV: Veteranët e arsimit dhanë kontribut të paçmueshëm

Rexhaj-SHVA ne PrizrenLëvizja Vetëvendosje! ka vizituar Shoqatën e Veteranëve të Arsimit në Prizren.

Kandidati i VV-së për kryetar të Prizrenit, Arbër Rexhaj falënderoi veteranët e arsimit për kontributin e paçmueshëm të tyre në ndërtimin dhe zhvillimin e arsimit në kohët më të vështira.

“Përmirësimi i cilësisë së arsimit fillon nga departizimi i këtij sektori shumë të rëndësishëm të Komunës. Përmes departizimit arrihet niveli më i mirë dhe menaxhimi më i suksesshëm i saj si kusht që fëmijëve tanë t’i sigurohet një arsimim më i mirë”, tha Rexhaj.

Ndërkaq, kryetari i Shoqatës së Veteranëve të Arsimit, Ruzhdi Saramati me bashkëpunëtorë, ka informuar Lëvizjen Vetëvendosje! për problemet me të cilat ballafaqohen ata si dhe mungesën e ndihmës dhe mbështetjes institucionale për ta. Saramati shprehi brengën e mungesës së përkujdesjes së përhershme nga ana e Komunës për këtë kategori./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gjendet e vdekur një foshnje e porsalindur afër Parkut të Qytetit në Prizren

Një foshnjë e porsalindur është gjetur pa shenja jete sot në afërsi të Parkut të Qytetit. Rastin e ka konfirmuar për Insajderin, zëdhënësi i Policisë...

Specialja mund të shqiptojë edhe dënime me burgim të përjetshëm, thotë Trendafilova

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Ekaterina Trendafilova, ka thënë se Gjykata Speciale mund të shqiptojë edhe dënime me burgim të...

Lajmet e Fundit