16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Wayne Rooney: Pogba ka qenë “Lojtari i Kampionatit Euro 2020”

 

Pogba ishte një nga lojtarët më të qëndrueshëm për ekipin e Didier Deschamps pasi ata kryesuan Grupin F kundër rivalëve Portugezë dhe Gjermanë në fazat e hershme të turneut, raporton Goal, transmeton Klankosova.tv.

Por, mbajtësit e Kupës së Botës u eliminuan në 16 të fundit nga fqinjët Zvicran, për ta lënë Pogbën jashtë turneut, një largim që erdhi shumë shpejt për atë që Rooney e konsideronte pretendent për çmimin “Lojtar i turneut”.

“Si shumë njerëz, unë i imagjinoja francezët të ishin kampionë dhe si ekip ata ishin një zhgënjim masiv.

Ky ishte një turp i veçantë për Paul Pogban. Ai kishte qenë lojtari i turneut derisa ata dolën jashtë.

Kjo e ndihmoi atë që të kishte N’Golo Kanten si partnerin e tij në mesfushë, por unë mendoj se arsyeja më e madhe që performancat e Paul ishin kaq të mira ishte pozicionimi i tij.

Ai po luante më thellë sesa e shohim normalisht për Manchester United dhe kjo do të thoshte që ai ishte në gjendje të merrte topin në zonat e fushës ku kishte kohë dhe hapësirë për të zgjedhur një pasim”, shkroi ikona e United.

 

Më Shumë

UEFA: Kosova nuk mund të jetë në një grup me Serbinë dhe Bosnjën

Para hedhjes së shortit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, i cili është planifikuar më 9 tetor në Frankfurt, UEFA ka njoftuar për disa rregulla...

Dy pitbulla terrorizojnë një fshat të Suharekës, kanë mbytur disa qen të tjerë, askush s’e di kush i ka lëshuar

Në fshatin Budakovë të Suharekës, një qytetarë është ankuar në rrjete sociale, se dikush i ka sjellë dy qen mjaft të rrezikshëm të racës...

Lajmet e Fundit