8.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

West Ham synon transferimin e Lingard

West Ham United ka hapur diskutime me Jesse Lingard, i cili u largua nga Manchester United këtë verë, sipas The Athletic.

Lingard pati një periudhë të suksesshme me skuadrën e David Moyes në gjysmën e dytë të sezonit 2020-21, duke shënuar nëntë gola në 16 paraqitje në Premier League, si dhe duke regjistruar katër asistime.

Por që kur u kthye në Old Trafford, Lingard u përpoq të kishte një ndikim të rëndësishëm, por shënoi vetëm dy herë në 22 ndeshje.

30-vjeçari ishte në United që nga viti 2001, por tani është në kërkim të një klubi të ri pasi i skadoi kontrata.

The Athletic raporton se West Ham dëshiron të nënshkruajë përgjithmonë mesfushorin sulmues, por ende nuk ka bërë një ofertë.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

Marrëveshje për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin e Fëmijërisë së Hershme

Në Prizren është nënshkruar marrëveshja për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin në Fëmijërinë e Hershme me bazë në komunitet. Drejtori i  Punë sdhe...

226-vjetori i lindjes së Naum Veqilharxhit, ideologu që krijoi alfabetin dhe botoi abetaren e parë të shqipes

Ideologu i parë i Rilindjes Kombëtare Shqiptare, mendimtar i shquar, iluminist e veprimtar i shkollës shqipe. Lindi në Vithkuq të Korçës, ku kaloi fëmijërinë. Para...

Lajmet e Fundit